Viinimaa
​
​
Viinimaa


Yhteystiedot

Anora Group Oyj
Kaapeliaukio 1
PL 350
00180 Helsinki
Viinimaa on osa Anoraa

0207 013 013
viinimaa@anora.com

  • ANORA Pro

  • Briefly in English

  • Kuluttajapalaute

  • Käyttöehdot

  • Medialle

  • Tietoa Viinimaasta

  • Tietosuojailmoitus

Fiilistele kanssamme jatkossakin

​

Nauti yksilöllisistä juomasuosituksista, vinkeistä ja eduista. Uutiskirjeen tilaaminen on maksutonta ja voit helposti peruuttaa sen.  Käsittelemme antamiasi tietoja tietosuojailmoituksen mukaisesti.

JuomatViini & ruokaDrinkit & BoolitViinitieto

Uutuus

19 Crimes Red Wine 18,7 cl can
Country flag for Espanja

Espanja

, Espanja

19 Crimes Red Wine 18,7 cl can

Pehmeä & Hedelmäinen

3,70 €

0
Löydä Alkosta
Drink Wine In A Glass... OR DON'T. Pehmeän hedelmäinen ja täyteläinen Shiraz -voittoinen punaviini kätevässä 18,7 cl tölkissä.
Täyteläisyys:Täyteläinen
Sokeripitoisuus:18,3 g/l
Alkoholipitoisuus:10,5 %
Rypäleet:Shiraz
Alkon tuotenumero:
901022
Tuotemerkki:19 Crimes
Tilavuus:0,187 l
Pakkaustyyppi:Tölkki
Suljenta:Muu suljenta
Tuotenumero:1041788
Tuoteryhmä:Punaviinit

Pehmeän hedelmäinen, täyteläinen ja keskitanniininen. Maussa tummaa marjaisuutta yhdistettynä hentoon savuisuuteen ja paahteisuuteen.

Seurusteluun sellaisenaan ja rentojen pikkusuolaisten syötävien kanssa. Erinomainen kumppani myös esim.burgereille ja tacoille.

Tölkin etiketissä oleva John O´Reilly oli irlantilaissyntyinen runoilija, joka pidätettiin kapinan lietsomisesta vuonna 1866. Hänet tuomittiin 20 vuoden orjuuteen Australian Bunburyssä sijaitsevaan rangaistussiirtokuntaan, jossa O´Reilly ajautui romanttiseen suhteeseen poliisikonstaapelin tyttären kanssa. Siitäkin huolimatta, että suhde päättyi huonosti, Johnin kohtalona ei ollut viettää elämäänsä yhdessä paikassa. Hän teki vankina ollessaan sopimuksen katolisen papin kanssa, joka auttoi Johnia uskaliaan pakosuunnitelman kanssa. John Boyle O´Reilly ilmentääkin mitä parhaimmalla tavalla Australian historiaa ja siten 19 Crimes –viiniä hänen luovuutensa ja romanttisen seikkailunhalunsa ansiosta.