Viinimaa
​
​
Viinimaa


Yhteystiedot

Anora Group Oyj
Kaapeliaukio 1
PL 350
00180 Helsinki
Viinimaa on osa Anoraa

0207 013 013
viinimaa@anora.com

  • ANORA Pro

  • Briefly in English

  • Kuluttajapalaute

  • Käyttöehdot

  • Medialle

  • Tietoa Viinimaasta

  • Tietosuojailmoitus

Fiilistele kanssamme jatkossakin

​

Nauti yksilöllisistä juomasuosituksista, vinkeistä ja eduista. Uutiskirjeen tilaaminen on maksutonta ja voit helposti peruuttaa sen.  Käsittelemme antamiasi tietoja tietosuojailmoituksen mukaisesti.

JuomatViini & ruokaDrinkit & BoolitViinitieto
Chill Out Shiraz Rosé California hanapakkaus 3L
Country flag for Yhdysvallat

Yhdysvallat

, Kalifornia

Chill Out Shiraz Rosé California hanapakkaus 3L

35,99 €

0
Löydä Alkosta
Vegaaninen Chill Out Shiraz Rosé on puolikuiva, keskihapokas, mansikkahilloinen, kevyen vadelmainen ja hennon mausteinen roséviini. Hanapakkaus on nyt täysin kierrätettävä ja FSC-sertifioitu. Kunniamaininta, Vuoden Viinit 2021.
Makeus:Puolikuiva
Sokeripitoisuus:8,9 g/l
Alkoholipitoisuus:12,5 %
Rypäleet:Shiraz
Alkon tuotenumero:
914468
Tuotemerkki:Chill Out
Tilavuus:3 l
Tuotenumero:1019435
Tuoteryhmä:Roseeviinit

Heleän roosanpunainen. Raikkaan marjaisa ja herkullisen mansikkainen tuoksu. Puolikuiva, raikkaan hapokas, marjaisa (mansikka, vadelma), hedelmäinen (mm. verigreippi) ja aromika maku.

Sopii loistavasti mausteisille ruoille, salaateille ja savukalalle, mutta myös sellaisenaan hyvässä seurassa nautittuna.

CHILL OUT® -viinisarja lähestyy viinimaailmaa omalla uniikilla ja rennolla tavallaan. Laaja tuoteperhe koostuu rennoista viineistä, jotka ovat kotoisin eri maista ja kotonaan kaikissa tilanteissa. Pakkaukset on varustettu kätevällä repäisynauhalla, jonka Altia toi ensimmäisenä Suomen viinimarkkinoille. Repäisynauha helpottaa merkittävästi pakkauksen kierrättämistä.

Katso ohjeita

Frosé eli jäinen roseviinidrinkki

Frosé eli jäinen roseviinidrinkki

Makea jälkiruokaDrinkit & BoolitDrinkit

Raikkaan roseviinin voi nauttia vieläkin raikkaampana - jäädytetyn hileisenä froséena.

Katso resepti
Paahdettua maissikanaa, maissia ja polentaa + viinisuositus

Paahdettua maissikanaa, maissia ja polentaa

Kana kalkkunaReseptitViini & kana

Street Gastron maissikanalle sopivat rennot Chill Out -viinit.

Katso resepti
ruoka-annos ja viinilasi

Maapähkinävoi–ponzu tofua, rapeaa salaattia, chiliä ja suolapähkinää

Salaatit kasvisruokaReseptitViini & kasvis

Sormisyötävän tofuannoksen maustaa helppo maapähkinävoi-ponzukastike. Nauti makean suolainen annos Chill Out roseeviinin kanssa.

Katso resepti
Passeli punajuuripasta ja viinisuositus

Passeli punajuuripasta

ReseptitViini & kasvis

Vuohenjuustonokareilla viimeistelty pähkinäinen punajuuripasta loihtii sekä veden kielelle että tekijästään gourmettaitajan.

Katso resepti