Viinimaa
​
​
Viinimaa


Yhteystiedot

Anora Group Oyj
Kaapeliaukio 1
PL 350
00180 Helsinki
Viinimaa on osa Anoraa

0207 013 013
viinimaa@anora.com

  • ANORA Pro

  • Briefly in English

  • Kuluttajapalaute

  • Käyttöehdot

  • Medialle

  • Tietoa Viinimaasta

  • Tietosuojailmoitus

Fiilistele kanssamme jatkossakin

​

Nauti yksilöllisistä juomasuosituksista, vinkeistä ja eduista. Uutiskirjeen tilaaminen on maksutonta ja voit helposti peruuttaa sen.  Käsittelemme antamiasi tietoja tietosuojailmoituksen mukaisesti.

JuomatViini & ruokaDrinkit & BoolitViinitieto
Chill Out Chardonnay Australia 8% 3 L
Country flag for Australia

Australia

Chill Out Chardonnay Australia 8% 3 L

Löydä K-kaupastaLöydä S-kaupasta
Suosittu australialainen Chill Out Chardonnay matala-alkoholisempana 8 % versiona saatavilla useista K- ja S-ryhmän ruokakaupoista.
Makeus:Kuiva
Sokeripitoisuus:10 g/l
Alkoholipitoisuus:8 %
Tuotemerkki:Chill Out
Tilavuus:3 l
Suljenta:Muu suljenta
Tuotenumero:1036311
Tuoteryhmä:Rypäleistä käymisteitse valmistettu alkoholijuomasekoitus

Tuoksu on täynnä trooppista hedelmäisyyttä ja siitä löytää kypsää sitruunaa, hunajamelonia sekä ananasta. Kuivassa maussa on mukaasti hapokkuutta ja samaan aikaan lempeää hedelmäisyyttä. Hento yrttisyys ja mausteisuus tuovat makuun monipuolisuutta. Jälkimaku on runsaan hedelmäinen, tasapainoinen ja suun kostuttavan hapokas.

CHILL OUT® -tuoteperhe lähestyy viinimaailmaa omalla uniikilla tavallaan. Laaja sarja koostuu laadukkaista tuotteista, jotka ovat kotoisin eri maista ja kotonaan kaikissa tilanteissa.

Katso ohjeita

Parmesaanikana eli Chicken Parmesan

ReseptitViini & kana

Rapea parmesaanikana tomaattikastikkeessa tarjoillaan pastan kera. Kuulostaako herkulliselta?

Katso resepti
Paahdettua maissikanaa, maissia ja polentaa + viinisuositus

Paahdettua maissikanaa, maissia ja polentaa

Kana kalkkunaReseptitViini & kana

Street Gastron maissikanalle sopivat rennot Chill Out -viinit.

Katso resepti
Järvikalatacot ja Pico de Gallo

Järvikalatacot ja Pico de Gallo

ReseptitViini & kala

Tacot täytetään itse tehdyllä Pico de Gallo -salsalla ja kotimaisella kalalla. Nautitaan järvimaisemassa raikkaan Chill Out -viinin kanssa.

Katso resepti

Pasta Alfredo kanalla

ReseptitViini & kana

Tämä klassikko italialainen Pasta Alfredo saa seurakseen kanaa ja aurinkokuivattuja tomaatteja. Maista ja ihastu!

Katso resepti
Täytetyt munakoisot + viinisuositus

Täytetyt munakoisot

Salaatit kasvisruokaReseptitViini & kasvis

Munakoisot täytetään tomaattisella Härkis-täytteellä ja nautitaan Chill Out -valkoviinin kanssa. Kokeile Helppo olla Vege -ruokakirjan ohjetta.

Katso resepti